Pages

9. apr 2014

FOOKUSES: ARGAANIAÕLI


Argaaniaseemneõli pressitakse Marokos kasvava argaaniapuu pähklitest. Mitmeotstarbeline argaaniaõli on rikas E-vitamiini ja rasvhapete poolest ning kaitseb tundlikku näonahka, pehmendab ja niisutab kuiva ja ärritunud nahka, parandab naha elastsust ning aitab vähendada kortsukesi. Samuti aitab argaaniaõli ennetada venitusarme, toidab peanahka ja juukseid.

Vananemisvastane ja toitev õli sobib kõikidele nahatüüpidele, kuid eriti hästi nõudlikule ja väga kuivale või ärritunud nahale ning küpsele nahale. Niisutav argaaniaõli imendub kiiresti nahka ega jäta seda rasvaseks. Pärast naha puhastamist masseeri õli niiskele nahale. Kasuta massaažiks, kehaõlina venitusarmide ennetamiseks või toitva näoõli ja puhastajana.*
*Biomarketi blogist

 Avastasin paar nädalat tagasi peale juuksuris käiku, et olin täiesti ära unustanud, et mul on kodus väike pudelike kõrgelt hinnatud argaaniaõli. Oleksin peaaegu juba sammud Kaubamaja poole seadnud ja juuksuri soovitatud ''Macadamia Healing Oil Treatment'' õli soetanud. See pisike pudel ei ole küll meeletult kallis (arvestades, et olen selle kohta lugenud vaid positiivseid sõnu), aga milleks osta, kui kodus on olemas :)
Toodet kulub üsna vähe, st mina kasutan seda veidi-veidi peale pesu juusteotstesse, see imendub kiiresti ega jäta juukseid rasvaseks. Hakkasin seda kasutama kohe peale juuksurit, kui  katkised otsad sai värskelt maha aetud ja siiani on juuksed ilusad ning terved püsinud. Alguses veidi pelgasin seda pähe panna, kui olin ka palsamit kasutanud, aga tundub, et mu juuksed armastavad kõiki õlisid ja hellitamist.

Argaaniaõli saab osta ökopoodidest, näiteks Biomarket, Bioshop, Vanalinna Ökopood, aga ka Kaubamaja iluosakonnast. 

Kas oled proovinud? Mina küll soovitan :)

- Marili

2 kommentaari:

  1. Õlisid saab väga soodsalt Balscandist. Argaaniaõli armastan eelkõige oma kuivadele juustele õlimaskina ning paar tilka juukseseerumina. Tõsiselt imetoode!

    VastaKustuta
    Vastused

    1. Vaatasin - nende kodulehel praegu puudub, et argaaniaõli müüksid, aga siiski suur tänu hea soovituse eest! Hinnad on seal tõesti soodsad :)

      Kustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign