Pages

25. apr 2014

TOORES ŠOKOLAAD?!


Käisin eelmine nädal (või juba üleelmine?!) tooršokolaadi koolitusel Vanalinna Ökopoes, Pärnu mnt 4. Koolitus kestis enamvähem 2 tundi ja sisaldas see põhjalikku juttu kako headest omadustest, veidi juttu ka supertoiduainetest ja muidugi šokolaadi tegemist :) Tegin oma kätega armsad südamekujulised šokolaadid.
Aga miks siis toor-šokolaad?
Selle šokolaadi valmistamise käigus ei kuumutata ühtegi koostisosa ehk valmib täiesti küpsetamata maius, milles on endiselt olemas kõik kakao 300 kasulikku toimeainet. Muidugi tuleks sellist šokolaadi tarbida mõistusepiires, kuna sellel võib olla ka liigselt stimuleeriv toime, põhjustades närvilisust ja ärevust.

Koolitusel saab igaüks teha ühe vormitäie šokolaadi ehk 15 südamekujulist tükki. Mina sõin enda oma ära kolme päeva jooksul ja andis mõnusa energialaksu küll :)

Miks eelistada tooršokolaadi poeomadele? Kopeerin lõigu superfoods.ee lehelt:

Tavashokolaadi pannakse:
  • Emulgaator (säilitusaine), kasutakse peamiselt sojaletsitiini, mis tavatoodetes on geneetiliselt muundatud. 
  • Piimapulbrit - piima konsentraat (takistab kakaos sisalduvate heade asjade omistumist, tekitab lima ja blokeerib kanaleid, võib sisaldada loomadele antud antibiootikume, mõjub halvasti nahale (akne).
  • Valge suhkur või suhkruasendaja (tekitab sõltuvust ja kõigutab veresuhkru taset, muudab hüperaktiivseks). Enamasti on suhkruasendajad veelgi halvemad, kuigi neid võib leida isegi tervisetoodete lettidelt. Väga populaarsed on uute suhkruasendajatega suhkruvabad šokolaadid. Head suhkruasendajad: stevia E960, mesquite. Halvad suhkruasendajad: aspartaam E951, E962– väga levinud närimiskummides, mõjutab intellekti, on kasutatud närvisüsteemi halvamiseks ja nõdrameelseks muutmisel massihävitusrelvana. Neotaam E961 – tänaseks välja töötatud ja 30x tugevam, kui aspartaam (nt.sellistes kohtades kus ei oska aimatagi – cornflakes). Neotaam on 10000 korda magusam kui suhkur. Ritalin – hüperaktiivsetele lastele mõeldud mõistust mõjutav preparaatmaisisiirup suhkru asemel, täis pestitsiide ja geneetiliselt muundatud, tekitab muundatust inimese raku tasandil. Transrasvad (muundatud taimerasvad – odavamad, paremini säilivad ja kergemini transporditavad) – tervisele ohtlikumad kui loomsed rasvad, tõstavad halva kolesterooli taset, põhjustavad soolestiku vähki ja alzheimerit.
  • Kuumutamisel üle 41 C kaovad suurem osa 300-st väärtuslikust toimeainest.

Tooršokolaadi valmistamiseks on vaja neid põhilisi asju : kakaovõi, kakaopulber, palmisuhkur (või muu tervislik suhkur) ja vorm. Ülejäänud on fantaasia! Lisa pähkleid, marju, superfoodse (eriti hästi mekivad lucuma ja maca pulbrid), kookosõli, apelsinikoori, kookoshelbeid jne! Esimest korda ei pruugi ideaalselt välja tulla, aga selleks soovitangi minna koolitusele, kus juba vilunud šokolaadimeistrid soovitavad :)

Koolitused on teisipäeviti (võibolla mitte iga nädal), kel huvi, siis kirjutage mulle meilile - annan täpsema info jooksvalt! Email : queenmarili@gmail.com

ja kas ma mainisin, et terve koolitus on vaid 5 eurot! Hahaa :)

Pildipostituse Vanalinna Ökopoest leiad SIIT ja ametlik koduleht endiselt www.superfoods.ee

- Marili

edit: Seda postitust inspireeris kirjtama kõige rohkem see, et üle väga väga pika aja sõin ühe Snickersi ära ning tundsin koheselt selle halba mõju - süda hakkas kiiremini lööma, kõht hakkas valutama ja isegi pea veidi huugas. See on see, kui juba heade asjadega ära harjud :)

2 kommentaari:

  1. Väga põnev! Mis maitsega tooršokolaad on? Mulle on alati kõlanud see sama, kui ampsaks toorest liha (just in my head). :)

    VastaKustuta
  2. Minu oma maitses üsna mõrudalt (taotlesingi seda) ja vahepeal oli keele all ka veidi soolasust tunda. See maitse olenebki sellest, mis sinna sisse pandud on - võib teha mõnusa magusa, täitsa mõruda, apelsinimaitselise, kookosõliga tulevad sellised pehmemad (hamba all eriti mõnus nätske). See on tõeline katsetamine :)

    VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign