Pages

20. nov 2014

NIGHT OUT AT VEGAN


Üks lugejatest andis mulle märku, et võiksin rohkem söögikohtadest kirjutada, et mitte-tallinlastel oleks teada, kuhu minna, kui sammud juba siiapoole seatud on. Eile õhtul sattusin jällegi Veganisse sööma ja kuigi ma suvel juba tegin ühe postituse sellel teemal (keskmine pilt on sellest ajast), siis kordamine on tarkuse ema ning tookord ma vist ei kirjutanud kaa midagi erilist.

Olen Veganis nüüdseks vist 5 korda käinud ning üks on kindel: tahad süüa - pane eelnevalt laud kinni! Eile mul ja mu kaaslasel vedas - saime üsna kerge vaevaga istuma, aga mul on olnud juhuseid, kus pean nukralt ümber pöörama ja uut kohta otsima, kuna Vegan on tõeliselt populaarne. 

Räägime siis toidust: nagu nimigi ütleb, siis kõik toidud menüüs on vegantoidud ehk siis ei sisalda loomseid aineid. Mõned toidud menüüs on isegi toortoitlastele sobivad. Mina ei ole vegan, ma ei ole taimetoitlane ega toortoitlane, aga Veganis söömas käies ma ei mõtle kunagi, et toitudest midagi puudu oleks (liha siis), kuna kõik on mmmmaitsev! Okei, ma ei saa öelda, et kõik on maitsev, kuna ma ei ole kõike proovinud, aga siiani kõik proovitu on olnud väga hea, silmale ja kõhule ilus :) Mu esimene kogemus oli selline 50:50 - mulle väga meeldis mu toit, aga see oli niivõrd vürtsikas, et ma jõin kuskil liiter vett sinna kõrvale ära :D Aga siiski on mu sellest positiivne mälestus, teenindajad olid nii armsad ja muretsesid mu pärast, kuigi see ei olnud nende süü, et minu organism teravaid maitseid ei kannata. 

Eile proovisin kõrvitsa-indiapähkli-kookosekarrit basmatiriisi ja wakame-kurgisalatiga, millel hinnaks 7.50 ja mida ka pildilt näete. Ma uurisin eelnevalt, et kas see toit võib kaa äkki liiga vürtsikas olla, öeldi, et pigem mitte ning tõesti - see oli pigem magus ja mulle väga väga maitses! Ma ei ole liigne kõrvitsa fänn, aga otsustavaks sai wakame salat, mis hamba all eriti hästi krõmpsus (see on mu alatine lemmik). 

Kõige lollikindlam valik menüüs on kindlasti peedi-kikerherne burger, kuigi andunud lihasööjale võib kotlett kuivana tunduda - puudub ju veiseburgerile omane mahl :) Aga just andunud lihasööjatele ma soovitangi kõige enam sammud Veganisse seada - saate absoluutset tõestust, et taimne toit oli ülimaitsev, ülitoitev ja üliüli.. kasulik! :)

Minu järgmine missioon on sealsed magustoidud ära proovida, eile jäi ka selline nimetus nagu ''vaarika-indiapähkli kreem ingveri-õunachipside ja kaarobikastmega'' silma ja nüüd kummitab.. too magustoit on ka toortoit, mistõttu ma seda eriti proovida tahaks. 

Need, kes käinud pole - seadke sammud vanalinna, aadressile Rataskaevu 12 ja need, kes käinud on - muljetage - meeldis, ei meeldinud?

- Marili

ps: Vegani tegijatel on ka väljas imeilus raamat, mida saate pea igast raamatupoest soetada (ning muidugi kohapealt)! Eriti kasulik, kuna jõulud on peagi peagi käes - miks mitte asjad pea peale keerata ning hapukapsa/sealiha asemel midagi hoopis põnevamat meisterdada :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign