Pages

12. jaan 2015

MY MIND IS OPEN/ JUTUSTAN


Olen seda tühja postituse kasti vaadanud vahelduva eduga juba tund aega. Kuhu on kadunud see motivatsioon, millest alles kirjutasin? Võibolla külmus ära! 

Küll ma tahtsin kirjutada uutest meigitoodetest, tundus tobe, siis tahtsin kirjutada taas-avastatud sõrmuste maaniast, tundus tobe. Nüüd mõtlen, et kirjutan veidi alanud aastast, muutustest ja mõtisklen niisama. Tundub tobe? Ma ei tea enam, seega hakkan lihtsalt kirjutama ning vaatab, kuhu välja jõuan :)

Mõtlesin üks päev sellele, et mis on need asjad, mis võiks maha jätta.. et mida teha aastal 2015 teisiti. Mõttesse tuli paar asja:

Ei alkoholile!
See mõte mõlkus mul peas juba detsembri teises pooles, kui avastasin ennast liigselt alkoholi tarbimas. Jutt ei olegi isegi nädalavahetusel pidutsemisest, vaid ''süütu'' pokaal veini toidu kõrvale... või kaks.. või kolm. Sain asjale jälile ning kuna mul on väga suur sõltuvuse geen, siis panin täitsa bloki peale - mitte tilkagi. Aga kuna mu keha ei lepi sellega, et lihtsalt midagi ära blokitakse, olgu see siis kahjulik või mitte, siis avastasin ennast olukordades, kus sai ikka väikese pokaali jälle joodud - see selleks, nüüdseks olen teadlikult ilma alkoholita ning ei näe ühtegi vajadust - avastasin ka, et inimesed, kellega kõige lähedamalt läbi käin, ei tarbi kaa alkoholi või seda minimaalsel määral. Niiet ausalt öeldes ei saa arugi, et midagi muutunud oleks - samas on silm selgem, nahk puhtam ja hambad  valgemad (pagana punane vein ju määrib...). 
Muidugi olen saanud juba mitu korda sellest rääkida, et ei, ma pole rase ning ei, ma ei võta ravimeid :D.

Ei sõltuvusele!
Justkui sama teema, aga hoopis teise nurga alt - püüan olla rohkem... iseendaga. Tegelikult olen ma väga suhte-lembeline, mulle meeldib üle kõige teiste inimeste lähedus, hoolitsus, paitus. Kuid eelmise kahe suhte pealt olen õppinud, et võin sattuda partneri elu elama ning sellest nii sõltuvusse jääda, et enda elu kaob täiesti ära. See oli väga suur õppetund üleeelmises suhtes ning tegelikult kaa eelmises, 2014 aasta septembri kuus lõppenud suhtes. Ma olen sellega küll nüüd tegelenud ning praeguseks on kõik väga kombes - mõned inimesed olen ehk liiga kergelt hüljanud, aga ma ei kahetse - küllap nii pidigi minema. See punkt on siis pigem meeldetuletuseks ja ülekordamiseks - take it easy ning ära klammerdu :)

Jaa armastusele!
Mmm, armastus. Mida rohkem seda enda seest kiirgan, seda rohkem näen kaa, kui vajaka seda maailmas on. Rääkisin mõni aeg tagasi ühe tuttavaga armastusest ning selle väljendusviisidest, rääkisin, kuidas ütlesin oma vanematele alles paar aastat tagasi, et armastan neid. 20 aastat polnud ma seda öelnud, kuigi sõbrannad ning peikad said seda kuulda küll ja küll, aga oma vanemad... Kahju, et meil pole seda harjumust, avaldada armastust. Ma ei pea silmas ameerikalikku ''love you'' igale teisele inimesele, aga miks me ütleme ''ma armastan sind'' nii harva? 
Olen kuulnud arvamust, et kui seda ''liiga'' tihti öelda, siis muutub see kuidagi mõttetuks.. seda ma ei mõista - mida rohkem me armastust kiirgame ja sellest räägime, seda rohkem seda ju on! Armastus ei kulu kunagi, ei muutu mõttetuks või tüütuks. 
Olen tegelikult ise ka selles natukene süüdi - aga selleks ma praegu seda punkti kirjutangi, et ise kaa julgeksin rohkem öelda - ''ma armastan sind!''. 
Mis kõige tähtsam (!!) - iseendale seda öelda - iga hommik, iga õhtu. Kõik algab enesearmastusest.

Jaa iseendale!
Sujuvalt enesearmastusest kujunebki mu järgmine punkt, ehk siis alati olla 100% mina ise. Olen sattunud korduvalt seltskondadesse, kus olen ennast väga tagasi hoidnud, lausa häbelik tundnud (mida ma ju ometi pole), peljanud iga enda mõtet ja lauset, kuna olen kartnud rumal või harimatu välja näha. Nii tobe! Soovin iga ühele jõudu olla täpselt tema ise, igas olukorras endaks jääda ning teha asju enda huvides, mitte toetudes teiste arvamustele. Screw what others think! 
Tänu sellele, et olen täpselt mina ise, on mu ümber vaid need inimesed, kes mind täielikult mõistavad ning naudivad igat mu iseloomujoont. Ning kui absoluuuuutselt igat joont ei naudi, siis vähemalt aksepteerivad :)

Jaa muutustele!
See võib kõlada justkui tüüpiline uue aasta soov - aga see peab paika! Minu aasta algas küll mõningate muutustega, näiteks lõpetasin oma töö Namaste poes, lõpetasin suhtluse nii mõnegi inimesega, kes mu elu kuidagi ei rikasta ning nagu hiljuti mainisin, siis sain lõpuks aru, kuhu elus edasi minna. See on vist kõige suurem muutus, kuna viimane aasta aega (või juba kaks? aeg lendab) olen selles osas küll täiesti paigal seisnud - räägin siis haridusest :). Kõigest lähemalt alles siis, kui õige aeg käes. 
Tooksin siia puntki sisse veel teisegi - jaa uutele kogemustele! Sellega alustasin juba hoogsalt eelmine aasta, kui võtsin vastu erinevaid pakkumisi nii reklaamidele või ka pildistamistele. Kes veel ei teadnud (ja ma pole sellest ju ometi rääkinud kaa..), siis jõulude ajal võis mind televiisorist näha, EMT&Elion reklaamist. Lisan video kaa:


Kaa praegu ootan vastuseid kahele reklaamile, ma ei hakka detailidesse laskuma, aga kui jälle midagi toimuma hakkab, siis annan teada ja luban, et seekord õigeaegselt :P

Veel üks põnev asi, millele koheselt oma JAH sõna andsin, on selleaastase MoePARK'i ürituse juhtimine. Ma ei ole kunagi midagi sellist teinud ning ärevus on juba praegu suur. Õnneks on seal ümberringi kõik omad inimesed ning kaasõhtujuht samuti üks muhedamaid kutte, keda tean :) 
Pikaks veninud jutu point on - tulge oma turvalisest mullist välja! Elu on nõnda palju põnevam ning värvilisem.

Okei, kui oled siiani jõudnud, siis vau! tubli oled :) Suundun nüüd sööma ja ilmselt külmetan edasi :D Loodan, et sellised veidi teistmoodi postitused on oodatud, ma igatahes tunnen veidi kergendust, et sain lihtsalt kõik peast välja kirjutada. Marili

5 kommentaari:

 1. JAJAJAJA!! Jutt õige ja niiii hea on lugeda! Võib-olla sellepärast et tundsin ennast ära umbes pool aastat tagasi. Mul on Su üle niii hea meel :) Loodan et andsin Sulle natuke inspiratsiooni selle alkoholi teemaga :P Palju palju edu Moepargi juhtimisega!
  PS! Meil siiani tegemata see "vallalised peole" õhtu :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ou, ma ühineks teiega sellel "vallalised peole" õhtul :D Ja Marili, ütlesin sulle eraldi ka, aga nii õige ja armas postitus!

   Kustuta
  2. Jaa, teeme ära selle vallised peole! :P

   Kustuta
 2. Sa tundud nii armastusväärne inimene :) Väga siiras ja armas postitus, sellised on väga oodatud

  VastaKustuta
 3. Väga mõnus lugemine ja mainiks ka selle ära, et kui värske ja kaunis sa oled! :)

  VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign