Pages

30. märts 2015

KRISTALLID


Kohe, kui need pildid olin ära töödelnud ja ülesse laadinud, tuli meelde, et mul on erinevad kristallid veel kotitaskutes ja Paides, akna laua peal ning kuskil vanade jopede taskus. Nii et tegelikult see ei ole päris kõik mu armsad kivid, ikkagi on neid kuskil veel peidus, aga siin on siiski 95% neist.


Kristalliga tegin esmakordselt tutvust nüüdseks juba 3 aastat tagasi ning esimesed kivid tõi mulle kingiks sõbranna, kes mind siis sellesse ''maailma'' tõmbas. Kivideks olid kaks lihvimata roosat kvartsi ning kingitud selleks, et ma oma tolleaegset murdunud südant parandada saaksin. Samuti kinkis ta mulle lühidalt peale seda maasikkvartsist pendli, mida näete ka teisel pildil.


Siis mõni aeg ma olin liiga vaimustuses, käisin iga nädal kristallipoodides ja imetlesin neid, ostsin neid, kuid ta tegelikult kandsin neid igapäevaselt, nii et ei saaks öelda, et ma neid mõttetult oleks kokku ostnud. Mulle on siiani iga üks väga armas, mõned on ainult läinud laia maailma rändama või siis teiste inimeste pärandusse. 

Kust saab kristalle osta?

Tegelikult võib neid üpris paljudest kohtadest silmata, Tallinnas on 4 poodi, mis on põhimõtteliselt ainult kividele keskendunud, kuid samuti võib neid leida Universiaal Universumitest (kõikide kohta ei oska öelda, aga Olevimäel ja Telliskivi on küll täitsa okei valik - väga heade hindadega!), samuti on kristalli poode Rakveres, Kuressaares, Tartus ning Pärnus.
Samuti on olemas väga palju interneti-poode, tuleb vaid guugeldada :) minu vaieldamatu lemmik on www.valgusesaar.com

Kuidas kristalle valida?

Kõige lihtsam ja (minu jaoks) õigem variant - lase oma intuitsioonil valida! See pole üldse raske - lihtsalt vaatle kristalle, hoia mõnd käes ning sa tunnetad sisemiselt, milline on sellel hetkel sulle vajalik kivi. Ta võib sulle silma hakata oma värvi poolest või sa oled ta nime juba mitu korda kuskil kuulnud ning see kummitab sind või tal on sinu jaoks ilusad mustrid peal - ta lihtsalt kõnetab sind koheselt.
Teine variant, mida väga paljud inimesed kasutavad - eelnevalt uurida kristallide kohta, nende toimeainete ning energiate ning siis minna poodi just seda kivi vaatama. Ma olen ise ka seda teinud, kuid pea iga kord kui ma poodi jõuan, siis kõnetavad mind hoopis teised kivid ning see, mille kohta eelnevalt uurisin, jääb täiesti tähelepanuta.

Ma arvasin mõnda aega, et ei ole olemas kivi, mis kellelegi ei sobi, kuid olen nüüd enda peal järgi katsetanud, et mõne kristalli energia on liiga tugev, et seda järjepidevalt enda vastas kanda. Aga endiselt arvan, et kahju ei tee ükski kivi, lihtsalt mõnega tuleb ettevaatlikult ümber käia.

Oma kristalle hoian täpselt nii, nagu piltidel näha - enamus kive on puust käte peal, auguga kristallid on kõik koos, ideaalis rippumas, aga ma ei ole veel uues korteris neile sellist kohta leidnud, praegu seltsivad nad kõik koos puust aluse peal. Kristall pendel on kotis peidus ning alumisel pildil olevad kristallid istuvad iseseisvalt väljas, kaks muna panin sõrmuste peale, et nad paigal püsiks.


Kellel on rohkem huvi, siis mul on paar faili, mida rõõmuga jagan, need räägivad väga paljudest erinevatest kristallidest (põhjalikult), nende puhastamisest, laadimisest, paigutamisest ning kõigest muust põnevast! Kel huvi, kirjutage mulle meilile või lihtsalt kirjutage postituse alla oma email ning ma kirjutan hoopis Teile ise :)

Mõnusat nädala algust, loodetavasti see postitus inspireerib Teid kristallidega tutvuma (kes seda veel teinud pole) ning otseloomulikult tahaksin teada Teie kokkupuuteid kristallidega ning ka kõik küsimused on oodatud :)

paid,
Marili

21 kommentaari:

 1. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 2. Mina uuriks ka hea meelega lähemalt! Netis saadaval olevad eestikeelsed materjalid on juba pea kõik läbi vaadatud, tahaks midagi uut :) merilysmidt@gmail.com

  VastaKustuta
 3. Uuriks ka veidi põhjalikumalt nendest! :)
  helena7990@hot.ee

  VastaKustuta
 4. Minul oleks huvi lugeda! mariann105@gmail.com
  Endal on paar kivi juba olemas ka..

  VastaKustuta
 5. Esimest korda avastasin kristallid kas Sinu või Merje blogi kaudu. Võib-olla ka mõlemast korraga. Juba üsna pea seadsin sammud Allikasse ja minuga tuli koju ametriin. Kahjuks siiani pole seda kaelakeena ostnud, nii et igapäevase toime kohta ei oska midagi öelda, kuid õhtuti magama jäädes käes hoides tõi küll kohe hullu une peale. :D
  Kivid on nii lahedad! Tahaks tõesti neist veel rohkem teada saada, seega võid kirjutada ka mulle :) marite.tii@hotmail.com

  VastaKustuta
 6. Mina sooviks samuti :) trinity.kannus@gmail.com

  VastaKustuta
 7. Ma oleksin ka väga huvitatud lisainfost, internetist leidub nii palju materjali, et vahel on seal raske orienteeruda isegi.
  elo5@hot.ee

  VastaKustuta
 8. www.sandrelle.net1. aprill 2015 11:27

  Nii lahe! Kristallide-maailm on mind alati huvitanud, minul on hetkel ainult neli kivi - sinu koguga ei anna võrreldagi. :) Juba pikka pikka aega sümpatiseerib mind ametüst, tahan kunagi ühe kopsaka lihvimata armsakese endale soetada! Aga mul on hoopis üks küsimus selle kohta, et nad Sul kõik koos on - mu ema näiteks ütles mulle, et ma ei hoiaks enda kive-kristalle ühes kohas koos, sest nende energiad segunevad ja see ei ole hea - mida Sina sellest arvad? :)

  Ja materjalide eest oleksin ise ka hästi tänulik! :) sandra.pikk@gmail.com

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina jällegi olen kuulnud, et mõni kivi puhastab kõiki teisi, kes ta lähedal - selleks on siis mäekristall (minu teadmiste järgi) ja siis ma olengi nad ilusasti kõik kokku pannud koos mitme mäekristalliga. Kõik kristallid on eelnevalt üksikult ka maha laetud ja ära puhastatud. Aga eks jällegi - arvamusi ja uskumusi on erinevaid, täitsa võimalik, et ma teen oma kristallidele liiga ning energia ongi liiga suur. Ma üritan neid ka vahete-vahel liigutada j ümber paigutada :)
   Saadan õhtul sulle failid!
   kalli

   Kustuta
 9. mind on ka kristallide maailm natuke huvitama hakanud. kodus karbis on juba paar tükki olemas ja poes olen ka juba neid vaatamas käinud. ühelt targemalt inimeselt kuulsin, et nad vôivadki kuskil a la karbis pesitseda ja ei pea enda küljes vôi juures kandma ... vôi see ikka pàris nii ei ole?
  ja seda lisainfot saaksin ka hea meelega :) sandraojamae@gmail.com

  VastaKustuta
 10. Tere,

  mind väga paeluvad kristallid. Väga huvitab, mis huvitavat materjali sul on jagada nende kohta.
  Minu kontakt: katsejanku@gmail.com

  VastaKustuta
 11. Tere, ma oleksin ka hästi rõõmus, kui mulle need materjalid saadaksid.. :)
  Mu meil: liisgross@hotmail.com

  Aitäh!

  VastaKustuta
 12. Tere!
  Sooviksin ka saada materjale ja natuke rohkem uurida. :)
  Email on aveliaavik@hot.ee

  VastaKustuta
 13. Tere!

  Oleksin samuti nendest materjalidest huvitatud.
  Saata võib siia: pips009@hot.ee

  VastaKustuta
 14. Tere oleksin väga tänulik kui ka minuga materiale jagaksid. Email on mariliiskesler@gmail.com :)

  VastaKustuta
 15. Tere! Ootaksin ka huvitavat lugemist meilile jaanika.kotselainen@gmail.com. Tänud.

  VastaKustuta
 16. Tere! Kristallide maailm on nii põnev, oleksin ka materjalidest huvitatud eli.simson@gmail.com
  Suured tänud (=

  VastaKustuta
 17. Mina sooviksin ka lugemist nendest :)
  greetel.kangust@gmail.com
  aitah :)

  VastaKustuta
 18. Kui veel hilja pole, sooviksin ka neid faile enda meilile lilhellu@gmail.com. Endal on mul mitu käevõru, ripatseid ja siis palju kivisi. Kristallimaailm on imeline :)

  VastaKustuta
 19. Alles avastan kristallide maailma, seega oleks väga hea lugeda ka Sinu materjali nende kohta. Loodetavasti saad saata. :) Mandelanette@gmail.com.
  Ehk ühel päeval on minu kogu sama suur, kui Sinu oma. :)

  VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign