Pages

24. märts 2015

KUMUS KÄIK 21.03 + OOTD

Üritan end vaikselt kunstimaailmasse tagasi tuua ning võimalikult palju erinevaid näituseid väisata. Laupäeval külastasin KUMU, kuhu ma pole tõesti aastaid sattunud (häbi), vaid korra, Mari Pokineni kontserti nautimas. Seega, kui mu ema pakkus välja, et võiks natukene kunsti uudistada, olin kahe käega poolt.

Suures saalis on praegu Hilma af Klinti (1862-1944) näitus, mis avati minu sünnipäeva päeval (13.03) ja on avatud kuni 7.06. Tegemist oli väga huvitava isiksusega, justkui oma ajast ees oleva inimesega, kes kasutas kujundeid, värve ning abstraktsionismi, mis polnud sellele ajale absoluutselt omased. Kusjuures, paljuid töid hoidis ta saladuses, kartes, et ühiskond ei mõista teda ning oma testamendis kirjutas, et tema töid tohib avaldada alles 20 aastat peale tema surma. Ta oli väga huvitatud astroloogiast ja esoteerikast, faktid, mis mind koheselt lummasid ning panid näitusel olevaid töid veidi teise nurga alt vaatama.Püsiekspositsioon on sama, mis ikka, ehk ka paljudel nähtud. Imeline on ta siiski ning mõned teosed said jäädvustatud :)Kaasaegse kunsti galeriis on alati miskit põnevat, see kord oli seal lausa.. õõvastav. Näituse nimi on Surm ja ilu. Gootika kaasaegses kunstis ja visuaalkultuuris. Ohhohoo, mis mul öelda - mind häiris vaid üks teos - vaid üks pilt, mis tõmbas mul kõhus keerama - eks see vaatepilt ei olnud lihtsalt ''tavaline'', ei olnud ilus ega (minu jaoks) kunstiline. Maitsed on erinevad, see on kindel. Ülejäänud näitus oli.. ilus. Tõesti ilus. Isegi pildid noorest tüdrukust, kes oli verega kaetud... Seal oli nii omamoodi kaunis, nii süütu. Eks jällegi pildid annavad Teile ise aimu.Natukene tuli ise kaa eputada ning lasin empsil paar pilti teha, eks ikka outfiti näitamiseks. Jällegi on mul põhimõtteliselt kõik asjad H&M (milline isikupära, wow), seega kampsuni, seeliku, jalanõud leiate kõik H&M'st. seljakott on Broadway oma.


That's it! Pilte sai nüüd küll palju uudistamiseks, aga see ju ongi põnev :) Mul oli igatahes eriti mõnus laupäev, eilne päev kadus töölainesse ära, sellest ärme kohe räägigi... Tore oli muidugi, ise paigutasin endale need pildistamised, aga oi, mis väsimus ning täna kohe tava-töö peal :)

Loodan, et ka Teil oli mõnus nädalavahetus ning üritame ikka näod naerul hoida, isegi selle külma ilmaga!

paid,
Marili

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign