Pages

29. aug 2017

KAPP TÜHJAKS! - TEEKOND PRAKTILISE GARDEROOBINI (2017)

pilt: http://trendenser.se & decoist.com/Kuigi temperatuur on jällegi mõnus ja soe, olen mõtetega juba sügises ning sellega seoses võtsin ette missiooni saada riidekapp korda. Ma olen süüdi selles, et ostan mõtlematult riideid, mis omavahel üldse kokku ei sobi, seega kehtib/kehtis täiesti väljend, et kapp on riideid täis, aga selga pole ikka mitte midagi panna. 
Soovitan üht korralikku suurpuhastust kõigile, see annab palju uut energiat!

Soovitus nr 1 - võta absoluutselt kõik riided kapist välja ning laota voodile (põrandale vms)

Selle tegevuse käigus teadvustasin endale oma garberoobi mõttetust - nii palju erinevaid mustrilisi t-särke, kimonosid, pükse, kleite. Sinna sekka basic riideid, trenniasjad, pesu jne. 

Soovitus nr 2 - jaga riided kolme gruppi: ''Jätan'', ''viskan ära'' ja ''annetan'' (müün maha)

Esimest korda üle pika aja suutsin endale kindlaks jääda ning väga külma südamega kuskil 60% oma asjadest neisse kahte viimasse gruppi jaotada. Liiga palju tuli ette emotsiooni ''Oi, selline pluus on mul ju kaa'' ning hetkel, kui mõtlesin, et ohoo see on päris lahe ikkagi..., suutsin kõik kandmata asjad siiski ära panna. 

''Viskan ära'' gruppi jaota asjad, mis on katkised, määrdunud, välja veninud jne. Mõtle läbi, võibolla on sul osavaid sõpru, kes teevad riidejääkidest ägedaid uusi asju? Need asjad, mis neile rõõmu teha võiks, pane eraldi kilekotti ning toimeta sõpradeni!

''Annetan'' (müün maha) gruppi paiguta KÕIK asjad, mis sul on meelest läinud ning mida sa pole näiteks 6 kuud kandnud. Kõik asjad, mis on enam kehatüübile ei sobi, sulle lihtsalt ei meeldi või on moest väljas. 
Üle Eesti on väga palju erinevaid kohti, kuhu saab riideid annetada, uuskasutuskeskused, kirikud, varjupaigad jpm. Kuid, kui ees on ägedaid kirbuturge (mulle tuligi samal päeval üks üli äge pakkumine, varsti räägin lähemalt), siis pese riided ära, vajadusel triigi ning pane samuti eest ära, õiget üritust ootama.

Soovitus nr 3 - vaata järele jäänud riided kriitiliselt üle ning tee märkmeid

Mis siis üldse kappi alles jäi? 

Istusin voodile, riiete keskele ning kirjutasin kõik asjad ülesse (va pesu, sokid jms). Kuna ma praegu töö juurest seda postitust kirjutan, siis pole mul 100% meeles, võimalik, et lisan hiljem siia asjade nimekirja. Aga kuna esemete ülesse kirjutamine võttis väga vähe aega, näitas see, et kapitühjendus oli edukas. 

Aga äkki on midagi puudu?

Hakkasin hoolega internetist (põhiliselt Pinterest - it's heaven on Earth) erinevate kapsel-garderoobide kohta infot ning üldisi teadmisi, mida üks praktiline riidekapp endas sisaldada võiks. Muidugi arvestades ka minu isiklikku stiili (täpsustus: minu suve ja sügisstiil erinevad üksteisest väga palju).
Leidsin VÄGA palju infot ning ''õiget'' asja välja sorteerida on üsna raske. Leidub erinevaid arvamusi, numbreid (37 eset, 42 eset jne) ning ohtralt graafikuid.

Soovitus nr 4 - mine shoppama!

Jah, ma tean, et see kõlab nüüd veidi veidralt - jälle shoppama? Kas mõte ei olnudki selles, et vähem mõttetute riiete kokku ostmist?

Oli küll!
Aga pärast kapi koristust ning nimekirjade tegemist on palju-palju kergem uusi asju osta - sa tead täpselt, mida vaja. 

Tänu asjade ülesse kirjutamisele on mul väga selge arusaam riidekapi sisust ja sellest, et enamus asju on mul juba olemas! Jess!

_______________________________________________

Ma loodan, et sellest postitusest oli paljudele abi ning palju inspiratsiooni - minul on küll elu niivõrd lihtsam, hommikuti on riietumine palju valutum ja kiirem - kõik asjad lihtsalt sobivad omavahel imehästi :) 

Jagan ka ühte garderoobi, mis on põhimõtteliselt ideaalne ning ma tean, et see on vägagi tumedates toonides ja võib tunduda isegi igav, aga ma soovitan - mängige akssessuaaridega! Sallid, kotid, ehted, kaabud jne jne! Üks lihtne aksent annab tervele riietusele väikese isikupärase vimka.


Lisaks hakkab loovus palju paremini tööle väheste asjade olemasolul. Äkitselt on palju kergem asju oma vahel sobima panna, leida igapäev uus kombinatsioon, mis mõjub värskelt ja uudselt.

Nüüd siis tagasiside hetk - kuidas tundub selline idee kapsel-garberoobist ja väga minimalistlikust riietevalikust?

See postitus on algselt ilmunud august 2014.

7 kommentaari:

 1. Super postitus, täpselt see, mida ma olen ise juba päris mitu hooaega järjest plaaninud teha. Olen jõudnud faasini, kus kõik on sorteeritud, kuid need "viskan ära" ja "annetan"(müün maha) asjad jäävad seisma sinna, kuhu nad kõrvale olin tõstnud. Okei, ära viskamis asjad lähevad varem või hiljem prügikasti, aga selle teise hunniku asju panen müüki, kuid müügiprotsess on päris tüütu. Täiega ootan ja loodan, et saan ka kuhugi kirbukale müüma minna, aga seni pole veel sellist võimalust olnud.
  Muidu see kapsel-garderoobi süsteem on küll super!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kirjutan sulle selle kirbuka asjus täpsemalt :)

   Kustuta
 2. Igasugused sellised kapselgarderoobid on tõesti inspireerivad, aga samas tekib mul alati lõpuks tunne, et kui kõik nende järgi käituksid, olekski maailm täis mingeid ainult basic asju kandvaid fashionistasid-pariisitare ja kõik oleks igav ja üksluine. Näiteks sinugi stiili puhul tulevad mulle esimesena meelde igasugused mustrilised pikad seelikud või kleidid (ja selliseid on ju ka talviseks ajaks olemas), nii et äkki sulle hoopis ei sobiksi kümne hallikates toonides kampsuni-pluusi omamine?
  Minu arvates oleks targem lihtsalt kõik ostud läbi mõelda. On vaja kampsunit, okei, tark ost. Aga kui poes jäi silma isikupärane kleit, siis minu arvates oleks õigem ikka osta see (ja enne kolm päeva vaatamas käia, läbi kaaluda), isegi siis kui kapselgarderoobi reeglid seda ei luba.
  Kuigi tõsiasi on küll see, et ka minu riidekapis on igasugust ebavajalikku kraami...
  -P.
  BOWTIE DIARY

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda ma pidasingi silmas, et kasutage palju akssessuaare - siis ongi lookid palju erinevamad, näiteks mina sobitan enda teksa-tsärgi kombole lisaks erksavärvilised rippuvad kõrvarõngad ja salli, teine tsikk valib neetidega kaelakee ja ketsid jne :)
   See kapselgarderoob pakubki mulle praegu pigem inspiratsiooni oma riidekappi praktilisemalt ära kasutada, selle järgi ma kindlasti asju organiseerima ei hakka, seega ei teki seda asja, et ''reeglid ei luba''. Riietumine olgu ikka fun! aga ka keskkonna teadlik ja praktiline :) See on minu sõnum.

   Kustuta
 3. Palun mulle üks selline minimal closet :))

  Triinu

  VastaKustuta
 4. Väga inspireeriv lugemine! Olen ka pikalt mõelnud sorteerida kappi, kuid pole suutnud veel end kokku võtnud. Mul endal on mõttes olnud ka proovida erinevaid riidekombinatsioone, mida igapäevaselt ei katseta ning sobivad variandid üles pildistada. Pärast, kui tahad konkreetset eset selga panna, aga kohe ei tule mõtet, mis riideese sinna juurde sobiks, saab pildilt vaadata, mis riietest sobib selle juurde kõige paremini.

  VastaKustuta
 5. Olen samamoodi mitu aastat seda kapsel-garderoobi teemat Pinterestist vaadanud ja mõned tootetdki selles vaimus otsnud, kuid ikka tekib neid impulss-oste ja garderoob läheb jälle käest ära. Ühelegi kirbukae ma pole jõudnud, sest ausalt-öeldes saan neist teada alti siis kui need järgmine päev toimuvad vms :D Kui sul on soovitusi jagada, kus müüa, siis oleksin küll tänulik! :)

  VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign