Pages

3. aug 2015

MAGNEESIUMIPUUDUS - MIS NÜÜD?

Üks suurimaid tervisehädasid, mis mind kimbutab, on erinevate ainete puudus. Magneesiumipuudust on mul lapsest peale esinenud ning nii ka hilja aegu. Mis siis teha? Toon välja paar moodust, mida teeksin või olen juba teinud :)

1. Toidulisandid

Ma võtan vahelduva eduga vitamiine, nii nagu endal meelde tuleb. Nüüd ostsin elukaaslase soovitusel tabletid, mis sisaldavad b-grupi vitamiine, looduslikku letsitiini, küüslaugupulbrit ning magneesiumi. Pakis 30 tableti ehk siis kuu ajane kuur. Kel huvi, see uurigu rohkem SIIT.

Ma ei võta muul juhul tavaliselt kunagi tablette, peavalu omi vaid hädajuhul (kui põrgumigreen peal). Antibiootikume pole kunagi võtnud, ei kavatse kaa, aga vot toidulisandeid ehk erinevaid mineraale ja vitamiine peab vastavalt aastaajale ikka võtma.. :)

2. Magneesiumivannid

Ostsin Solarise toidupoe ökokaupade riiulilt väikese paki magneesiumihelbeid, mis maksid kuskil 2 eurot ning mis on mõeldudki jalavannide tegemiseks (peal oli kirjas:D). Kuna kodus on meil nii suur pesukauss, et ma mahun sinna üleni sisse ära, siis ootasin kuni Paidesse lähen ning seal siis ühe mõnusa jalavanni tegingi.

Mõned näpunäited: 4 l vee kohta peaks olema 100-150 g helbeid, vee temperatuur võiks olla 37 kraadi ning kindlasti mitte rohkem kui 41 kraadi. Jalavanni võiks teha vähemalt 20 minutit ning 2-3 korda nädalas (võib ka tihemini).

Kel soov saada kiiremat tulemust, tehku tervele kehale kosutav vann. Sellisel juhul läheb helbeid 500 g kuni 1 kg. Soovituslik aeg samuti 20 minutit.


3. Magneesiumgeel/-õli

Mugav moodus, kuidas magneesiumisisaldust kehas suurendada. Õli saab otse kehale määrida ning see on kõige efektiivsem ning kiirem viis, kuna magneesium läheb siis otse läbi naha rakkudesse. Õli võib küll veidi nahal kipitada ning tekib vajadus see hiljem maha pesta, aga see on normaalne, liigse ebamugavus tunde puhul soovitatakse geeli, mis ei tekita kipitust.

Mulle meeldib kõige rohkem firma Necesse magneesiumõlid, sest juba need pakendid on nii armsad :)

pildi allikas - https://www.facebook.com/Necesse1

Magneesiumipuudus pidi vaevama meid kõiki, kuna toidus on järjest vähem magneesiumi, suurenenud on stressitase ning rämpstoidu tarbimise hulk. Samuti on magneesiumipuuduse sümptomeid väga väga palju, soovitan kõigil väga teraselt oma keha jälgida ning vajadusel eeltooduid meetmeid rakendada.

Veel infot:


1. http://www.necesse.ee/magneesiumi-tahtsus/
2. http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/magneesium-koige-olulisem-mineraalaine-inimese-kehas
3. http://www.ohtuleht.ee/663584/voimas-magneesium-kas-krambid-voi-vasimus-kimbutab

Olge terved! :)

Marili 
 

4 kommentaari:

 1. :) Nõgesetee on muide ka ülehea magneesiumi allikas ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No vot :) jälle targem, aitäh!

   Kustuta
  2. On olemas looduslik magneesiumit sisaldav mineraalvesi - looduslike sooladega ja vajalike mineraalidega imendub ideaalselt ka läbi soolestiku. Juba üle 900 aasta on see hea magneesiumiallikas maailmas tuntud - siis eestlased ei tea sellest mineraalveest midagi. Eelmisel aastal valiti muide see vesi maailmaparimaks mineraalveeks. Vesi on lõpuks saadaval ka Eestis. Mineraalvee nimi on DONAT MG. Tõesti väga hea vesi! Aitab. Soovitan.

   Kustuta
  3. ahjaa... vee kohta täpsemalt: http://shop.pullpunt.eu/index.php?route=product/product&path=60&product_id=87

   Kustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign