Pages

28. sept 2015

IMELIHTNE DIY - PURGID OMANIMELISEKS!

Ühel hetkel ilmus majapidamisse nii palju purke, et pidi neid kuidagi sildistama. Kas nüüd just ''pidi'', aga mõtlesime, et oleks tore! Algselt tuli mõte igale purgile peale kirjutada, aga kui ma variante uurisin, siis tundus hoopiski mõtlekam igale ühele väikene ''tahvli-ruuduke'' peale maalida, nõndaviisi saab kirja maha pesta ning uuesti kirjutada, nii palju, kui soovi on. Seadsin siis sammud Telliskivi Arte poodi, ostsin värvi ja teipi ning asusin kodus meisterdama.
Pintslid on samuti Arte poest.


Esmalt tegin kõik purgid puhtaks ning sättisin teibi paika, üritasin algselt hästi piinliku täpsusega teha, aga siis lasin mõtte lõdvaks ning jälgisin pigem iga purgi omapära, kuju ning suurust. Teibiga läks väga nihu, ta ei tahtnud üldse paigale jääda ning hiljem selgus, et ta oli äärest täiesti tuimalt värvi läbi lasknud :( Puhastasin neid ikka väga kaua... Ostsin tavalist paberteipi, niiet soovitan midagi paksemat/vastupidavamat/maeiteagi millist.

Purgid katsin kolmekordse kihiga, värvimiste vahepeal lasin neil 1-2h kuivada. Siis jätsin nad mitmeks tunniks rahule, kuni veendusin värvi täielikus kuivuses ja siis eemaldasin ettevaatlikult teibi.


Lõpptulemusega jäin rahule, aga see võttis tüütult korrigeerimist. Kuid nüüd on igal purgil väike tahvlike, kuhu saan kriidiga peale kirjutada. Ilusasti kirjutamine on jällegi omaette ettevõtmine, aga ma väga ei stressa selle pärast, peaasi, et mina ja Jüri aru saame, mis seal kirjas on ja tegelikult... näeb seda ka ju läbi purgi :D (sisu)


Üks üli üli äge asi, mis nägin, on sellised suured ümmargused kleebised (või teine võimalus: värvid ise ringid otse seinale), kuhu peale kirjutada saab. Urban Outfittersist ja link on SIIN


Head meisterdamist!

Marili

3 kommentaari:

 1. Oi, kuidas mulle sellised postitused meeldivad. Tekitasid tahtmise vastu ööd minna oma purke teipima. Väga ilus postitus!

  www.stellarium.ee

  VastaKustuta
 2. mulle meeldib ka! Huvitav, kas seda värvi leiab ka väikestes kogustes ehituspoodidest.... ei tahaks ainult purkide pärast suurt potsikut osta :)

  http://www.sincerelybitter.com/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui väikest potsikut sa siis tahad :D pildil olev, mis kunstipoest ostetud, ongi imepisikene!

   Kustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign