Pages

26. jaan 2016

4 (+1) KOHTA, MIDA LONDONIS KÜLASTADA

Käisin esimest korda Londonis eelmise aasta novembris ning see linn kummitab mind siiani. Veidralt pikk oli arusaamine, et ma tõesti olin seal, nägin vaatamisväärsusi, mida miljonid enne mind näinud on ning kõndisin mööda tänavaid, kus nii palju on juhtunud... 

Otsutasin siis lõpuks kokku panna oma nägemuse sellest, kuhu Londonis olles kindlasti minema peaks! Enamus neist on poekesed, kuhu võib-olla niisama ei satuks, samuti üks väga kihvt söögikoht ja paik, mis Londoni keskmest veidi eemal, kuid väärib kindlasti külastamist.


The Astrology Shop
78 Neal St
http://www.londonastrology.com/

Otsisime tegelikult Urban Outfittersit ja mööda tänavaid kõndides nägin järsku üht sinist poodi, millelt suurelt THE ASTROLOGY SHOP ning ilmselgelt pidin sinna kohe sisse astuma! Pood on üsna pisike, aga pilgeni täis erisugust kirjandust, viirukeid ning kõige tähtsam - kristalle! Uudistasin ja katsusin neid mõnuga, nii mõndagi kristalli nägin esimest korda. Ahhetamist jätkus pikaks ajaks. Naljakal kombel lahkusin sealt poest (kahel korral) tühjade kätega. Eks need kivid, mis oleks tahtnud kotti pääseda, olid veidi liiga kallid :) Aga kõigil, kel vähegi esoteerika vastu huvi, soovitan soojalt sinna minna! Kõikidest esoteerika poodides, milles käisin, oli see kõige lahedam ja asjalikum!

Postcard Teas
9 Dering St
http://www.postcardteas.com/site/

Järgmine koht, mida südamest soovitan, on teepood, mis peidab end populaarse Bond St lähedal ning on vääääga ilus väike kohake. Seal müüakse vaid erilisi teesorte, mida toodetakse tõeliselt väikestes kogustes. Tee tootmine maailmas võib ulatuda miljonite tonnideni(!), aga Postcard Teas poes leiab sorte, mida on toodetud vaid paarkümmend kg. See teebki poest nii hinnatud koha, mis on tõelistele teegurmaanidele :) Poe omanik Timothy d'Offay on kuuldavasti eesti juurtega, temaga meil kahjuks ei õnnestunud kohtuda, kuid tööl olnud Jonathan oli äärmiselt abivalmis. Lahkusime poest ühe musta teega, mida ei ole siiani proovinud.. põnevus säilib :)

pilt: http://www.indiefarmer.com/indie-farmer-hamper-boxes/

Dark Sugars Chocolates
141 Brick Ln
https://www.facebook.com/darksugarschocolates/

See mõnus väike šokolaadi pesa jäi meile samuti juhuslikult tee peale, kui üks õhtu mööda Brick Lane'i jalutasime. Järsku hakkas kõrva väga kõva reggae muusika ning silma suurtes kogustes šokolaadi. Ma ei tea, mis mul viga oli, külm või lihtsalt väsimus, aga ma alguses ei tahtnud üldse sinna sisse minna, aga kuna Jüri tahtis midagi osta, siis ühel hetkel ma seal Bob Marley ja kakaoubade paradiisis seisin.
Tegemist siis Dark Sugars Chocolate poega, mis tundus üsna piiisikene, aga oli otsast lõpuni erinevaid trühvleid täis! Valik oli tõesti meeletult suur ning poe omanik, mustanahaline vanem meesterahvas oli nii lõbus, laulis, tantsis ning kostitas mind tasuta kommidega :D
Mul jäi meelde veel erinevad puust tehtud alused, millel kuhjaga kakaoube peal (vt alumine pilt). Igatahes oli tegemist ootamatu elamusega, mis jäi nii positiivselt meelde, et järgmine kord Londonis olles külastan seda poodi 100%!

Pildid: dark sugars chocolates facebook

Duck&Waffle
Heron Tower, 110 Bishopsgate
https://duckandwaffle.com/

Duck&Waffle ei olnud juhuslik valik või meie oma välja otsitud paik, kuhu minna. Nimelt oli enne reisi juba selge, et Jüri sõber, kes meid ka võõrustas, viib meid ühel hommikul sööma. Kuhu, seda ma ei teadnud. Alles hiljem, kodus olles, sain teada, et tegemist on UK kõige kõrgemal asuva söögikohaga. Duck&Waffle asub Heron Toweris, mis on kõrguselt kolmas terves UK's. Kuigi hommikul oli veidi... udune vaatepilt, siis oli see siiski väga vinge! 
Toidud olid väga maitsvad, poisid võtsid English breakfasti ning mina vahvlid koos lõhe ja munaga... mmmmm! Teenindus oli samuti eriti tip-top, all tervitas meid hästi kena naine ning kaks tõmmut ja tõsist turvameest, üleval askeldati meiega kaa koheselt, võeti mantlid seljast jne. Igati meeldejääv kogemus igatahes :) 
Soovitan!

pilt1: http://bestofthebrunch.co.uk/restaurant/duck-and-waffle/ pilt2:http://londonfoodfreak.com/duck-waffle/

Greenwich
http://www.visitgreenwich.org.uk/

Lõpetuseks siis lihtsalt üks piirkond, mis mulle eredalt meelde jäi - Greenwich. Ausalt öeldes nautisin puhtalt juba seda suurt rohelust - Meremuuseumi ja Observatooriumi vahel on suuuuur park, kus mängisid lapsed, jooksid koerad ja inimesed jalutasid lihtsalt ringi. Nii kaa meie, sõime natukene jäätist ja kõndisime. Erinevus Londoni kesklinnaga oli ikka meeletu, nii mõnus vaheldus! Ilm oli kaa üsna soe, päike paistis ning kõik oli kunagi väga-väga rahulik. Tagasi St.Pauli juurde sõitsime mööda jõge, mis oli kaa nii äge :D Kõik oli äge! 

Ootan juba, millal saaks tagasi minna ning kuigi see pole meil üldse plaaniski, siis äkki suvel võtame.. :) Ma loodan, et Teile meeldisid mu soovitused ning kõik, kes Londonis ise käinud, andke mulle teada - Mis on Teie lemmikpaigad, poed, söögikohad? Olen vägagi huvitatud :)

Marili

1 kommentaar:

  1. Greenwich on super koht!

    Mulle endale meeldis väga Camden Streeti turg. Ma oma teisemlise ajal olin suur alternatiivstiili austaja ja siis oli nii vinge näha poekesi-lette, mis pühendatud igasugustele needitatud ehetele, tatoveeringutele ja bändi-tsärkidele. Sealsamas on ka Poppies Fish and Chips söögikoht, kust saab traditsioonilist kala-ja-friikaid.

    Kuna me ühe korra peatusime Stratfordis, käisime seal lähedal asuvas Olümpiapargis, mis oli ka selline põnev koht. Lisaks muidugi klassikalised Briti muuseum ja Hyde park :D

    Kui on viitsimist, siis ma loen ise ühe eesti naise blogi, kes elab pikemat aega juba Inglismaal. Ta ikka vahest kirjutab põnevatest kohtadest Londonis, kus perega käib: http://knightscastle-alice.blogspot.com.ee/search/label/London?max-results=20

    VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign