Pages

2. jaan 2016

5 SAMMU SÄRAVA NAHANI

image source: Pinterest

Head uut aastat kõigile!

Alustaks seda mõnusalt karget aastat väikeste nippidega särava jume jaoks, mis arvate?
Olen eelmise aasta märtsi kuust pannud oma näohooldusele suuremat rõhku kui varem ning toon välja paar soovitust, mis on minu peal toiminud. Õnneks on mul puberteedi ajast saati olnud üsnagi selge näonahk, vahepeal kostitavad mind toredad paistetused lõua otsas või nina all. Mind on häirinud pigem suur komedoonide hulk ninal ning lõual, vahepeal jõudsid nad isegi otsa ette! Aga järgides neid samu juhiseid, mis kohe kirja panen, olen näonaha saanud põhimõtteliselt täiesti klaariks ning need toredad paistetused külastavad mind järjest harvem :)


1. Roheline tee

Minu esimene soovitus ei tee head mitte ainult näonahale, vaid tervele organismile. Roheline tee vähendab kolesterooli taset ning alandab vererõhku, samuti on sellel viirusevastane toime. Saan näiteks tuua, et aastal 2015 polnud ma kordagi haige! Minu jaoks on see lausa uskumatu, kuna muidu on olnud tavaline, et paar korda aastas olen 38+ palavikuga pikali. Aga mitte nüüd - joome Jüriga iga hommik rohelist teed ning mõni kord isegi mitu korda päevas. Samuti joome mõningaid teisi sorte, näiteks münti, angervaksa jpm.
Tähtis on kaa rohelise tee valmistamise viis - kindlasti ei tohi seda teha keeva veega! Olen palju kuulnud, et inimestele ei meeldi roheline tee, kuna see on nii mõru. Tegelikkuses on tegemist maheda maitselise naudinguga, kui seda vaid õigesti teha. Õige temperatuur on kuskil 65-75 kraadi, igal sordil juhised paki peal :)
Samuti tuleks juua vaid kvaliteetset teed, mitte Liptoni pakikesi. Piiluge näiteks Chado teepoodi, Uus 11, vanalinn, kust meie enamus oma teevarud saame :) Tea&Coffee Centre on ka asjalik pood ning neid leidub üle Tallinna, lisaks ka Pärnus ja Tartus. 

2. Minimaalselt tooteid, rohkem kvaliteeti 

Seda sammu olen järjest rohkem praktiseerima hakanud. Nimelt, minu suurim soovitus - vähem on parem, kvaliteetsem on parim! Olin aasta tagasi eriline kooner kõiges, mis puudutas näo hooldust. Ostsin vaid kõige odavamaid kreeme, kuna tundus, et sellel pole mitte mingit vahet, kas kasutada 1,95.- või 19,95.- maksvat kreemi. Oi, aga on!
Minu jaoks muutus kõik, kui otsustasin ainult ühe firma tooteid kasutama hakata (teate nüüdseks küll mu Dr.Hauschka armastust). Praegu kasutan paari erineva firma toodet, kuid kõik on looduslikud. Aga nendest täpsemalt juba järgmistes punktides!
 
 3. Nägu puhtaks!

Järjekordne väga tähtis samm, millest ei saa kuidagi mööda hiilida. Nimelt näo puhastamine igal hommikul ja õhtul on lausa kohustuslik! Arvasin jällegi, et kuna ma ei ennast ei meigi, siis pole ju midagi puhastadagi.. Eksisin. Päeva jooksul koguneb näole nii palju mustust, nii õhust kui ka käte pealt (mulle meeldib millegi pärast väga oma nägu katsuda, must lose that habit). Öösel higistame, rullime oma nägu mööda patja või partneri selga :D ja ongi hommikuks poorid kinni. Saan tuua omalt poolt jälle näite, kui vajalik see on. Nimelt läks mul puhastuspiima pump katki ning mõnda aega sain kuidagi hakkama, aga ühel hetkel tuli jonn peale ning pudel jäi nurka. Ostsin hiljaaegu pudelile lõpuks uue pumba ning hakkasin korralikult kasutama. Muudatusi oli kohe näha - kergelt punetavad põsed ning mõned ebapuhtused kadusid paari päevaga! 
Mina kasutan Dr.Hauschka puhastuspiima, mis maksab ~20.-

4.  Lööme kõik läikima

Mul on väga kuiv nahk, seda nii jalgadel, kätel kui ka näol. Seega üks õige niisutus kuulub alati minu hommikusse rutiini. Kasutasin eelmisel aastal kaks potsikut Dr.Hauschka näokreemi ära, üks oli roosi oma (light) ja teine küdoonia. Mõlemad olid super head, aga kui nad tühjaks said, siis otsustasin katsetada, et kas õli teenib mind sama hästi, kui need kreemid. Tuleb välja, et teenib! Praegu kasutan magusa mandli õli, mille ostsin Loitsukellerist, hind ~4.- Selle doseerimisega tuleb vaid ettevaatlik olla, jalgadele panen mõnuga, aga näole maksimaalselt kaks tilka.
Kusjuures, mõned õlid balanseerivad ka rasust näonahka, seega julgustan proovima!
 
5.  Koorimine au sisse!

Viimane soovitus on selline, mida endalegi meelde tuletama pean. Näonaha koorimist peaks tegema.. kord nädalas.. kord kuus? Appi, ma ei teagi! Mina teen seda ausalt öeldes siis, kui meelde tuleb. Aga üritangi seda nüüd rohkem meeles pidada. Minu jaoks kaasneb koorimisega ka see psühholoogiline tunne, et oohh issand kui puhtaks nüüd kõik saab (mõtlen seda, kui olen ametis nina hõõrumisega). Eriti tuleks koorijat meeles pidada suvel, kui nägu rohkem higistab. Jaa no tegelikult on see nagu mini-spa tegemine, võib olla mõni näomask kaaa... mmm :)
Mina kasutan Bio2You astelpaju koorijat, maksumusega 12,90.-

 

Millised on Teie nipid ja trikid ilusa näonaha jaoks? Lemmik tooted!Kirjutage kommentaaridesse!

Marili

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign