Pages

1. aug 2016

NÄDALAVAHETUS KODUS - Kirna mõis ja minu lemmikpaik looduses

Blogipuhkus kujunes pikemaks, kui arvasin, aga küllap oli see siis vajalik. Nädalavahetusel käisin kodus, sattusin spontaanselt Kirna mõisa, mis on tuntud oma loodusravipargiga. Ma elasin väiksena suviti Kirnas, aga siis ei toimunud mõisa ümbruses midagi või olin ma ilmselt liiga noor, et märgata... 

Rändasin mööda mõisa koridore ja loodusparki. Ümberringi pered, loomad, aga totaalne vaikus. Tuulevaikus. Mõttevaikus. Istusin ja tunnetasin pargi energiaid ning kallistasin puid. Olen nii tänulik, et ma just sellel päeval Kirnasse sattusin. Hiljem nautisime seltskonnaga värskelt ahjust tulnud pirukat ja taimeteed. Suure tänulikkusega nautisin sööki, mis maitses täpselt nagu mu armsa ema tehtud. 

Alles mõni päev tagasi ilmus Maalehes Kirnast artikkel, mida saad lugeda SIIN!Hiljem viisin Tallinna turistid Türi voorestikule, kus siis muidugi läks üheks suuremaks pildistamiseks. Aga kui seltskonnas on fotograaf, modell ja üks suur fotohuviline ning meie ees laiumas suurepärane loodus, siis oli vaid loogiline, et läks asjaks! Ühel hetkel tundsin end juba väga looduslapsena, eks näha, kas neid pilte siin blogis näha saab... :D Aga mõned fotod tundusid küll juba kaamerast hingematvalt ilusad.. valgus on täpselt õige!
Siin kaks kaadrit telefonikaamerast :)


Õhtul võtsin Jüri ema bussijaamast vastu ning suundusime Flora-Paide jalkamängule ning ka selle koos veedetud aja eest olen nii tänulik! Tänulik kõikide sõnade ja hetkede eest, mil saan oma ''teist'' perekonda paremini tundma õppida. 

Saabus laupäev ning pärast seda, kui olin ema bussile saatnud, otsustasin tubli olla ning kiirelt jooksma minna. Haarasin kodukapist esimesed ettejuhtuvad riided ning suundusin õue. Ilm oli nii palav ning paari minutiga olin läbimärg (vihkan higistamist...)!

Otsustasin joosta oma lemmikpaika looduses. Paljud paidekad ilmselt teavad seda kohta, see ei ole kindlasti minu salapaik. Mäletan, kuidas aastaid-aastaid tagasi seal oma toonase ''sala-peikaga'' käisime ning veesõda tegime. Hiljem olime veel 4 aastat koos, niiet hea auraga koht :D 

Igatahes, olin jälle looduses. Jõudsin kohale ning pistsin pea allikavette. Imeline! Need pildid ei anna absoluutselt edasi seda tõelist looduse lopsakust ning olemist. Istusin seal paar minutit, kahjuks kauem ei saanud, kuna bussiaeg tiksus ohtlikult lähedale. Enne 'päris'maailma tagasi jõudmist nosisin põõsastest vaarikaid ning avaldasin veel kord oma suurt tänulikkust. Aitäh aitäh aitäh!


Laupäev jätkus väga meeleolukalt, nimelt kell 22.30 hakkasime Viljandi poole sõitma, et kell 23.59 Trad Attack! kontserdi kuulata. Jäime küll mõni minut hiljaks, aga olemine oli väga meeleolukas! Minu jaoks oli õhtu/öö/hommiku highlight Jüri läbiviidud tee-joomine. Hommikul kell 5.30 poetasime oma väsinud pead patjadele ning magasime lõunani. Tänud jumalale pimendava kardina eest (tegelikult mulle, et valmis tegin), kuna ilma selleta oleks uni võimatu tundunud. Ärgates suundusime Sfääri sööma ning peale seda tulin koju, et koristada, pesu pesta... the usual :)

Pikk ja meeleolukas nädalavahetus selja taga, nüüd olen taas tööl ning õhtul ootab mind ees järjekordne jalkamäng, aga seekord on mu kaaslaseks armas Kamilla!
Loodan, et teil kõigil on imetoredasti läinud! Ma proovin nüüd vaikselt jälle blogindusse tagasi tulla, reedel käisin ekstra mööda Paide kaltsukaid, et teile siis üks korralik postitus teha! Seega varsti juba näete, mida vägevat Paide legendaarsetest kaltsukatest skoorisin! 

tsau!


1 kommentaar:

  1. Tundub, et sul oli väga tore nädalavahetus. :) Ning selle Kirna mõisa peaks ka ise üle vaatama!

    VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign