Pages

23. aug 2016

SÕNAD TEEVAD HAIGET/ Emotsionaalne videopostitus

Väga emotsiooni ajendil tehtud video, kuid sain öeldud kõik, mida tahtsin. Kiskus veits dramaatiliseks, aga jään oma arvamuse juurde - selliseid asju EI OLE NORMAALNE öelda! Hoopiski positiivsem on see, et juba homme tulevad pildid sellest lookist, läbi Piia super-ägeda uue objektiivi!

Video ja postitus, millest räägin, asub SIIN!

15 kommentaari:

 1. Ma ei taha seda inimest õigustada absull, see on nõme asi, mida öelda, aga ma arvan, et kui inimene ise ei ole kokku puutunud toitumishäiretega, siis tema jaoks on see nii ... kauge maa ja tema meelest oli vast välistatud see, et sul peaks olema kogemusi anoreksiaga või toitumishäiretega. Vaevalt, et ta tahtis haiget teha, aga no point on hea - isegi kui sa arvad, et su lause on suvaline ja tähtsusetu, siis kellegi jaoks võib see puudutada nõrka kohta. Note to myself ka tulevikus.

  Be cool!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Positiivne, et Mallukas on hakanud mõtlema: "Isegi kui sa arvad, et su lause on suvaline ja tähtsusetu, siis kellegi jaoks võib see puudutada nõrka kohta." Kui palju sa ise oled haiget teinud oma sadade postitustega? Loodan, et sul saab hea ja kerge sünnitus olema ja karma ei osutu sel päeval eriliseks bitchiks.

   Kustuta
  2. Positiivne on, et sa said ka ennast välja elada, I guess :D

   Kustuta
  3. Veits irooniline on tulla postituse "sõnad teevad haiget" all ära panema ka, aga oh well

   Kustuta
 2. Ma üldse ei salli, et inimesed kommenteerivad seda, mida teised söövad või ei söö. Iga ühe oma isiklik asi ja see ei ole midagi, mida kommenteerida.. ERITI võõra inimese poolt :/ Nagu Mallukas ütles, siis "ütleja" jaoks oli see ilmselt nii kauge maa ja ta ei taibanud päris hästi, et tema tühine lause võib kellegi jaoks olla midagi hoopis haavavamat. Siis tulebki lihtsalt samaga vastata, siis ehk saab aru, et nii ei või... öelda kasvõi näiteks "jah.. võtaks Sinu üleliigsed 5kg hea meelega endale"

  VastaKustuta
 3. Tean täpselt, mida tunned. Kuulen sama juttu kogu aeg."Paistad juba läbi", "Issand sa oled nii peenike" jne. Ka esimese asjana tavaliselt justkui vabandaval toonil hämasin midagi viisakat vastu. Siis taipasin, et see pole ok, kui selliste märkuste tegemine "normaalne" on. Olen vahel täiesti neutraalsel toonil vastu kûsinud, et "kas sa kellelegi teisele sama kergesti ütleksid, et sa oled paks, peaksid alla võtma?" Siis saavad aru..ma loodan.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. A'la kommentaarile, et "Issand sa oled nii peenike!" olen ma vastanud justkui komplimenti vastu võttes rõõmsalt "Aitäh!" või "Ma tänan!". Kommenteerija läheb segadusse,sellist vastust ta ei oodanud. Siis ta saab aru, et ega ta ju tegelikult EI teinud komplimenti.

   Kustuta
 4. Raske uskuda, et üks fotograaf sellisel üritusel ei teaks sellistest teemadest midagi. Aeh, mul tuli kohe pisar silma sind kuulates. Tõesti, mitte kunagi ei tea mis põhjusel see inimene nii kõhna on. Parimal juhul on vastas väga tugev inimene kes on endale paksu naha kasvatanud sellisteks kommentaarideks...tõenäolisem on aga see, et ilmselt inimene on sellest teadlik ja ühel või teisel põhjusel on see keeruline olukord. Vahet pole kas juurde või alla. Ise olen pigem olnud eluaeg jõulisem ja mitte keskmiselt kõhna ja kunagi ütles üks siiralt kaine mõistusega inimene mulle bussijaamas, et kas oled ketta/kuuliheitja. Kui ei ole siis kindlasti peaksid olema, sul tunudb seda kehamassi ja jõudu olevat. Muidu oleks lihtsalt halb seis. Muhelesin küll maha ja tõmbasin mitu meetrit eemale, aga maha raputada oli seda päris keeruline! Ma olen suhteliselt tugev inimene, aga vabalt oleks minu asemel võinud olla inimene kellele see nii kergelt mõjunud poleks.
  Igatahes, raputa maha, see lause ja inimene pole seda väärt!

  VastaKustuta
 5. Minu lemmikum postitus sinult ❤❤❤!! Nii-nii siiras ja ehe, et mul tuli pisar silma! Kõik kes ei tea Marilit, siis just nimelt nii ilus ja puhas inimene ta ongi! Armastan sind nii palju ja palun veel selliseid nii ehedaid ja siiraid vidoid!☀☀☀

  VastaKustuta
 6. Uskumatu, et see fotograaf midagi sellist julges öelda. Ma olen sõnatu...

  VastaKustuta
 7. Jah, tihti inimesed ei mõtle, mida räägivad ja et see "väike" kommentaar võib haiget teha. Samastun pisut Sinuga. Peale lapse sündi langes mul kaal meeletult. 2 kuud peale lapse sündi olin pea 12 kg kergem kui enne rasedust. Kõik muudkui ohkisid kui kena ma välja näen ja kui hästi lapsesaamine on mõjunud. Mingil hetkel tahtsin juba küsida, et kas varem olin siis kole või ebapiisav. Lisaks kaal langes, aga tervise arvelt. Jõudu ja selget meelt :)

  VastaKustuta
 8. Elasin su jutule väga kaasa, sest ma tean kui halb selliseid märkuseid teistelt inimestelt on kuulda. Mõni teeb endaarvates veel komplimendigi, et "küll sa oled ilus kõhna..." ja siis lisab niimuuseas "...aga sa paistad ikka päris läbi kohe tegelikult!"
  Ma tõsimeeli ei saa aru, kust võtavad inimesed õiguse kommenteerida kellegi ülisaledat pihta ja kondiseid käsi samas kui kellelegi vormikamale tema lisakilode kohta ei tohi mitte mingil tingumusel märkust teha. Kuidas see esimene on rohkem okei kui teine?
  Ja sellised kommentaarid saadavad mind ka koduseinte vahel, kui käin külas isal-emal, ämmal, sugulastel jne jne... Kõige valusamini riivas paar kuud tagasi mind justnimelt ämma kommentaar, kes ütles, et ma näen välja nagu mu mees 15-aastasena välja nägi. Muidu on tegu väga toreda inimese ja super ämmaga aga kuna nende peres on kõik naised kauni liivakellafiguuriga siis minu üle on võetud õigus nalja heita arusaamata, kui väga see mulle hinge läheb.
  Ämm on veel ka öelnud näiteks, et "su kilod on täiesti valesti kehal jaotunud" haarates seejärel mu käevarre ja seda siis samal ajal näpistades, et näidata kui vähe liha mu kontidel ikka peal on.
  Andke tõesti andeks, et ma ei olegi saanud valida kuhu mu kilod siis õigupoolest jaotuma peaksid ja, et juurde võtmine ei käi nii, et ajan endale päevad läbi burgerit näost sisse mis on iga "tavainimese" unistus ja ongi olemas :@

  VastaKustuta
 9. Ma olen päris pikalt saanud selliseid kommentaare, et "Sa paistad ju läbi!" ja kord tõepoolest ma paistsin suht pika haiguse tulemusena läbi. Ja inimesed, kes kõhunahka mul näpistasid ja ütlesid, et sa vist üldse ei söö, tegid mulle lihtsalt haiget, sest mulle meenus jälle mu haigus ja see, et ma ei teadnud pikalt, mis üldse viga on ... Kõik vanad emotsioonid tulid lagedale. Üks, mida ma vastu õppisin ütlema, oli see, et: Oh, ma olen just kaalus juurde võtnud! See tekitas segadust, et milline ma siis veel enne olin. Ja kunagi lugesin kuskilt lehesabast mingit anonüümset kommentaatorit, kes kurtis, et tal hakkab iga kord paha, kui mind vaatab, sest ma olen nii kõhn. Ja tõepoolest, nõustun eelmise kommenteerijaga, et ma ise iial ei hakkaks ütlema tüsedamale inimesele: "Juba kolmas singirull! Kas paljuks ei lähe!?" Üldse on nõme arvustada inimesi nende kaalu ja välimuse järgi ja ometi tehakse seda igal sammul. Vähemalt said südamelt ära öelda ja oma haavatavuses mõjusid veel ka graatsiliselt.
  Vaatasin huviga Sinust tehtud kaadreid ja minu arvates on kõik paigas. Sa näed imeline välja.

  VastaKustuta
 10. Iga inimene on ideaalne sellisena nagu ta on, ning kellelgi pole õigust teisi tema välimuse pärast arvustada. Kahjuks kuuleme pidevalt kuidas mõni ennast täis enesearmastaja jagab teistele õelaid solvanguid, mõtlemata et teine vb püüab nii väga just seda kohta varjata või nutab peegli ees just selliste inimeste pärast, sest arvab et ta ei ole piiavalt standardne. Sõnad võivad väga palju haiget teha. Tore, et sellest rääkisid ja loodan et see video jõuab ka nendeni, kes võtavad endale õiguse teisi inimesi arvustada ja ehk õpivad et nii ei ole okei. Oled kaunis inimene!

  VastaKustuta
 11. Väga hea postitus. Mul ongi see vastupidine lugu - olen terve oma elu kuulnud kommentaare, et olen liiga suur. Ja need jäävad meelde ja teevad nii väga haiget, isegi kui on tegu võõra inimesega. See tekitas minus tunde nagu ma poleks hea, ma pole ilus ja ma ei julgenud avalikult süüa, sest kartsin, et keegi ütleb taas "see sulle küll head ei tee". Kuulen neid kommentaare isegi nüüd, mil olen väga palju kaalust alla võtnud. Tunnen end ilusana ja mis veelgi olulisem - ma tunnen end tervena, aga ometigi tuleb keegi ja laseb oma negatiivsust. Jah, ma tean, et mul on veel suur töö ees, sest ma olen nüüd valmis sellega tegelema.
  Küllap ma tundsin end õrnal puudutatuna ja minu point on see, et olen sinuga täiesti nõus. Inimesed võtavad endale liiga suure õiguse avaldada oma arvamust.
  Aga samas ka inimloomus on veider - miks meid mõjutab kellegi võõra arvamus? Hirmuäratavalt nõrgalt oleme ülesehitatud, vähemalt mul tuleb selline tunne kaunis tihti.

  VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign