Pages

27. sept 2016

5 SAMMU ENESEKINDLAMA MINANI

Ma pole kohanud kedagi, kes suudaks väita, et on 100% ajast enesekindel. Olgu need siis lapsepõlvetraumad, negatiivne mina-pilt või täiskasvanueas saadud õelad sõnad - kõigil on midagi hingel, mis ei lase end hästi tunda. Mina ei erine selles osas absoluutselt ning negatiivsuse pagas tulebki lapsepõlvest ning kuigi mulle on öeldud, et ''saa üle'' ja ''kasvata paksem nahk'', siis olen siiski vaid inimene ning mõned asjad lihtsalt lähevad hinge. 
Aga hetkel tahan hoopis keskenduda positiivsele kehaimagole ning kuidas seda saavutada. Otsustasin panna kirja 5 punkti/sammu, mida ise väga abistavaks pean ning mis minu enesekindlust kõvasti tõstnud on.

1. Buduaar/aktifotod

Jah, võtame esimeseks vast selle listi kõige kõmulisema puntki! Ma tõesti usun, et kõik (seal hulgas ka mehed) peaksid laskma endast aktifotosid teha. Buduaar on ka tore, pesu on kaunis, aga tegelikult olen siiski pigem aktifoto usku. Oluline (!!) on muidugi õige fotograafi valimine - ära mine inimese juurde, kelle porfooliot näinud ei ole. Naised, kui pelgate meesfotograafi, siis valige naine - minu kaks lemmikut on Vivian Ainsalu ja Liisi Viiding.

Miks akt? Kuna see sunnib end vabaks laskma ning armastama oma keha täpselt sellisena nagu ta on. Fotod võivad jääda nii anonüümsed, et saad need kasvõi teistele vaatamiseks välja panna, aga see tunne, mis sulle sessioonist sisse jääb - seda ei asenda miski. Kõige parem oleks, kui pildistamine toimuks väljaspool stuudiot - looduse ürgsus sobib alasti olekuga eriti hästi kokku. Rõhutan veelgi, et fotograaf on nii-nii oluline. Õige inimene paneb sind tundma vabalt ja hästi, hiljem pilte vaadates garanteerin, et su naeratus ulatub kõrvadeni. 


Ma ei hakka siin oma lemmikuid näitama, kuna a) need lähevad hoopiski ühele näitusele (eks tulevikus jagan kutset) ja b) see pole päris õige koht selle jaoks (obviously)

Näide hiljutiselt workshopilt. Foto: Liisi Viiding Body: Crystal Rabbit


2. Õiges suuruses riided

Alastioleku juurest hüppame riietuse juurde. Ma tean, et tänapäeva mood soosib igasuguseid hulluseid, aga enesekindluseni viivad just õiges suuruses rõivad. Olen ise olnud pikalt lendlevate riiete austaja, kuid vähesed teavad, et tegelikult matsin oma figuuri riiete alla lihtsalt ära. Lohvakad kampsunid olid aastaid mu lahutamatud kaaslased, lisaks hiiglaslikud sallid ja maani seelikud. Ikka nii, et keha ikka täitsa peidus oleks. Tänasel päeval saan aru, kuidas õiges suuruses kleit/seelik/püksid/ükskõik, muudab mind enesekindlamaks. Muidugi kannan siiani suuri kampsuneid ning maani seelikuid, a-lõikelisi kleite, aga kõik on tasakaalus. Olin näiteks pikalt kindel, et kannan suurust 36/S, ükskõik, et enamus inimesi vaidles vastu - mida teised ka teavad eksole? Siis aga hakkasin järjest rohkem proovima 34/XS suuruses asju ning mõni ese istus hoopis teistmoodi seljas - palju paremini! 
Sama soovitan ka oma pluss-suuruses õdedele - te olete imelised, palun ärge piinake ennast liiga kitsaste riietega. Päeva lõpuks on see tegelikult vaid üks number/suurus, mis ei tee kedagi paremaks või halvemaks. Teada ju on, et õigelt valitud riided teevad kõiki kaunimaks :)


3. Sobiv trenn

Ma ei mõtle trennis käimist, et alla võtta (kui see just eesmärk ole), aga soovitan leida trennistiil, mis paneb end imeliselt tundma. Minu jaoks on see jooga - hakkasin septembri alguses Nesty joogastuudios käima ning see hakkas mulle koheselt meeldima! Kehatunnetus kasvab meeletult, ma naudin kõiki oma pisemaidki lihaseid, kopsude tööd, tasakaalu, energiavoogu. 


Lisaks meeldib mulle jooksmas käia, eeldatavasti väga vaiksetel tänavatel või metsas. Jooksma satun ma üsna harva, olen aus. Ehk on praegu joogas käimine põnevam, sellepärast on jooksutossud kappi nukrutsema jäänud. 
Siit siis soovitus - leia oma lemmik trenn/füüsiline ajaviide! Valikuid on nii palju - tee seda, mis tõesti südamest hea tundub, oluline on, et naudiksid seda. Kambavaim on tore, aga õige asi on see, mida hea meelega üksi ka teeksid. Kui tahad kilosid kaotada, siis küll need ka kaovad! ;)

Illustratsioon: Navjiwan Design www.instagram.com/navjiwandesign/


4. Aus peegelpilt

Võimalik, et see soovitus on minu jaoks kõige tähtsam. Minu jaoks kõige olulisem, et kõik seda teeksid. Ideaalis võiks kodus olla suur peegel, kus ennast täispikkuses näha. Nüüd võta paljaks! (Alasti olemises peitub alati võti :D) 
Kui paljaks võtta ei taha, siis vaata ennast pigem lähedalt - õlgadest ülesse. Oluline on, et vaatad ennast ausalt - ilma meigi, soenguta (ehk siis ideaalne peale pesus käimist) ning tee rahu oma peegelpildiga. See võib-olla tundub kerge - me vaatame ennast peeglist iga päev. Aga kas ikka vaatame? Kui tihti sa ennast tõeliselt vaatad? Kui tuttav oled oma nahaga? 
Mina olen ennast aastate jooksul õppinud vaatama. Siiani õpin ja vahepeal lõppebki vaatlus sellega, et ma vihastun, nutan ning väldin peegleid. Eks kõigil ole halbu päevi, aga siis tulebki uuesti ennast vaadata. Ausalt. Samamoodi olen end vaadanud ja õnnepisaraid valanud - ma olen terve, kaunis, imeline!
Tutvu oma keha iga sentimeetriga ning saa temaga sõbraks. Maailmas oleme me tegelikult vaid iseendil ning väga tihti ei kanna me oma keha eest hoolt.


5. Inimesed on ilusad ja head


Minu viimane nõuanne on pigem meeldetuletus (ka mulle endale), et teised inimesed on sageli palju positiivsemad kui me ise. Ma tean, et vähemalt ise vaatan tänavail olles, et nii palju ilusad ja stiilseid inimesi on mu ümber! Kahju, et eestlaslik tagasihoidlikkus ei lase mul tihti võõrastele komplimente teha. Mõnikord on see aga juhtunud ning hea tunne saadab mind terve päeva! 
Seega, kui teinekord tundub see negatiivne, et inimesed sind vaatavad, siis äkki nad hoopiski on uudishimulikud, et kust sa nii ägedad saapad said? Kõike võib olla - alatihti on see lihtsalt positiivsem, kui me mõtleme...


pinterest.comNeed on minu soovitused enesekindlama mina saavutamiseni. Kui tooksin välja kõige olulisema, siis kindlasti punkt no.4, aga punkt no.1 on mu hetke lemmik soovitus! Tõesti, uuri ja planeeri ning võta ette üks buduaar/aktishoot, ükskõik, mis suurus vastab riidesildilt või vanus passilt! 
Millised on sinu nipid enesekindluse suurendamiseks? 


Hoia ühendust: 

4 kommentaari:

 1. Väga hästi kirjutatud ja 100% õige ka :) Lemmiktegevustega PEAB tegelema, sest need tekitavad heaolutunnet! Ja viivad halvad mõtted kiiresti peast välja. Ma tahaksin tegelikult öelda, et olen 100% enesekindel olnud pea terve oma elu KUIGI mul on tekkinud küsimusi endale: kas nii on õige, kas ma sobin, mis valesti ent ikka ja jälle jõuan selleni, et olen endaga rahul. Keegi ei tohiks lasta endale midagi halvasti öelda!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii tore, et endaga rahul oled :) Enesekindlus viib elus palju kergemini edasi!

   Kustuta
 2. Aitäh selle postituse eest! Täpselt õigel hetkel sattusin lugema ja sain tänu sellele mõtted positiivsemaks ja päeva ilusamaks :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on hea meel, aitäh sulle, et lugema satud :)

   Kustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign