Pages

1. okt 2016

KASULIKUD LINGID JA NIPID BLOGIJATELE!

Kuna mind on alati huvitanud, kust teised blogijad saavad ideid, kujundusi, ilusaid fonte ja üleüldist kasulikku infot ning inspiratsiooni, siis otsustasin enda lemmikud kirja panna! 
Ma jälgin info saamiseks enamasti välismaa blogisid, kuid möödunud laupäeval käisin Kunstimeistrite blogikoolitusel, kust sain palju uusi teadmisi, kordasin üle vanu ning kohtasin inimesi, kellega loodetavasti jätkan pikka koostööd :) 

Niisiis, esmalt lingid:

BLOGID

http://kunstimeistrid.ee/blogi/ - eestikeelne turundusõpe, palju asjalikke blogipostitusi ning müügil olevad kogumikud/loomekaustikud

http://www.thirteenthoughts.com/ - inglise keelne blogi, kust leiab super-inspireerivad flat-lay pilte, mille taga peitub asjalikke mõtteid blogimise, fotograafia ning teadliku elamise kohta

http://www.agirlobsessedblog.com/blog -  suur kasuliku blogiinfo allikas! Väga asjalikud postitused algajale või toppama jäänud blogijale, samuti saab lugeda ilu- ja moemaailma kohta

http://itspinkpot.com/ - enamasti fotograafiale pühendunud blogi, kust leiab tihti tasuta fotosid, mida kasutada enda blogis! Lisaks ohtralt nõuandeid, kuidas telefoniga/kaameraga paremaid pilte teha, samuti brändimise nõuandeid (ühtne Instagrami feed jne)

http://thebrand-stylist.com/ - naine, kelle blogist sai kõik alguse - juhuslikult blogisse sattudes ning postitusi lugedes, avastasin, et asjalikumat ja paremat infot annab otsida!

Fiona Humberstone'i raamat ''How to style your brand'' viis mind täielikult uuele teekonnale ning soovitan sü-da-me-st, ostke see raamat! Viru Rahva Raamatus esindatud, maksab 20-25 euro kandis ja on elumuutev! See on piibel mitte ainult blogijatele, vaid kõigile, kel plaanis oma bränd luua/taasluua - käsitöö, kosmeetika, kunst, mood, you name it! Selle raamatuga lood endale kõige vägevama brändi!

Pildil ''How to style your brand'' raamat. 


RESSURSID


http://www.dafont.com/ - fontide A ja O! Hetke seisuga on kodulehel üle 30 tuhande erineva fondi, mida saab vabalt alla laadida ning kasutada. Alati on võimalik kunstnikule annetada, et teda raske töö eest tänada : )

https://creativemarket.com/ - laupäevaselt koolituselt saadud link, mis on osutunud tõeliseks maiuspalaks! Tegu müügikeskkonnaga, kust leiab fonte, logosid, kujundusi, Photoshopi/Lightroomi töötluseid, terveid sotsiaalmeedia komplekte jne jne! Sait, kuhu võibki uudistama jääda, kuna valikut on nii palju. Soovitan teha konto, kuna siis saab iga nädal tasuta resursse - olen juba kaks imeilusat fonti saadud täitsa niisama : )

http://pinterest.com - Pinteresti teavad enamus ning siin kohal ma ei mõtle vaid, et sealt leiab ilusaid pilte ja DIY inspiratsiooni, vaid Pinteresti salvestavad paljud inimesi erinevate blogiressursside pilte, mis oma korda viivad vajaliku postituseni. Lihtsalt toksi sisse ''blog resources'' ning voila! Uskumatult palju asjalikke postitusi!

Veel kaks kodulehte, mis tegelevad kujundusega :
https://www.fiverr.com/ ja https://99designs.com/ (koolituselt sain, isiklik kogemus veel puudub)NIPID

 • Blogimärkmik - Hangi endale üks (soovitavalt valgete lehtedega) märkmik ja tee endale harjumus absoluutselt kõiki blogiga seonduvad ideid hakata ülesse kirjutama/joonistama. Minul tulevad vahepeal parimad ideed keset ööd või näiteks rattaga töölt koju sõites, aga mis tahes olukord, võimalus pane ideed kohe paberile! Sellepärast ma vähemalt kahte märkmikku koguaeg kotis kaasas kannagi.. Üks täis ehetega seotud ideid ning teine blogi jaoks... kuigi hetkel on mõlemad mõlemat teemat täis :D 

 • Oma nüanss - ükskõik, mis teemal blogides, lisa teemale a-la-ti oma maitse! Tahaksid kirjutada uutest sügistrendidest, aga kõik teevad seda juba? Kirjuta, kuidas Sina moes olevaid esemeid stiliseeriksid, kokku sobitaksid ning välja kannaksid! Automaatselt lisad postitusele väärtust, mitte ei loetle lihtsalt uusi trende ette - selleks on meil ju moeajakirjad ;)

 • Väärtus - Jätk eelmisele punktile.Soovitan sügavalt enne postituse avaldamist mõelda: ''Mis kasu sellest mu lugejatele on?'' Ma üritan ise sellele järjest rohkem mõelda, aga kui tahan jagada ilusaid pilte ''sest lihtsalt'', siis teen ka seda :) Aga siiski - ka need ilusad pildid peaksid lugejale midagi andma, inspiratsiooni, mõtteainet. Olen ka avastanud, et jälgin enamus blogisid, ''sest lihtsalt'', aga tegelikult ei anna need mulle kunagi mingit väärtust. Samas on seda nii kerge luua, sest meil kõigil on oma nägemus maailmast, nipid&trikid, nõuanded. Tegelikult tahan sellel teemal terve postituse kirjutada, seega jätan siin asja hetkel lühikeseks!

 • Räägi. Räägi. Räägi! - Olen täheldanud, et rääkides blogimisest inimesetega, kes sellega ise ei tegele, avardab minu maailma oodatuimast rohkem! Hoidsin ennast enne tagasi, kartsin, et keegi ei viitsi kuulata minu blogimise rõõme&muresid, aga vastupidi! Inimesed, kes ise ei blogi, näevad asju hoopis teistmoodi ning annavad sageli parimat nõu! Seega, jaga teistega oma huvi blogimise kohta ning kasuta kõik hea info ja nõuanne targalt ära ;)

Need olid minu lemmik blogid, ressursid ning väikesed nipid blogimise kohta! Loodan, et leidsid midagi uut ning põnevat : )
Sinu kord! - Jaga kommentaariumis enda lemmik blogisid või nippe!7 kommentaari:

 1. Kuidas sa neid fonte blogile lisad

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Blogile ei lisagi, vaid tõmban arvutisse ja siis Photoshopis kasutan :) kas siis piltidele teksti lisamiseks või blogipäise tegemiseks. Blogis fonte muudan templates, olemasolevates, aga usun, et HTML koode muutes saab ka internetist leitud koode kasutada!

   Kustuta
 2. Mu vaieldamatu lemmik Fiona blogi kõrval on Just a Girl and Her Blog (www.justagirlandherblog.com).

  VastaKustuta
 3. Aitäh! Oli tore lugemine ja sain ka endale paar nippi kõrvataha panna! :)

  VastaKustuta
 4. Ma kasutan blogiposituste ideede jaoks märkmiku asamel Evernote'i. Mul kipuvad märkmikud kogu aeg kadunud olema, telefon on aga alati käepärast. Evernote süngib nii telefoni kui arvuti vahel ja märkmed on mugavalt alati kaasas. Märkmik on mul ka, sest ajurünnakute jaoks on see parem, saab graafiliselt ideid esitada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh sulle! Ma hetkel just otsisin lahendust, mida telefoniga kasutada :)

   Kustuta
 5. Täiega tore postitus! Tekkis kohe paar mõtet!

  VastaKustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign