Pages

10. okt 2016

MINU UUS LOGO - miks, kus, kes ja kuidas?

Minu soov isiklik logo saada tekkis juba kevadel, kui tulin ''kapist välja'' oma poolvääriskividest tehtud kaelakeedega. Tol hetkel tundus see lihtsalt liigne unistus, kuna ma ei teadnud üldse, kui kaua ma viitsin nende ehetega tegeleda. Nüüd, sügisel, lasin välja oma neljanda kollektsiooni ning viitsimatusest pole siin jälgegi! 
Uue kollektsiooni tulekuga leidsin end jälle mõtetelt, et võiks asja kuidagi edasi arendada, aga kindlat suunda ei näinud... Siis jõudis kätte september ning ma käisin blogimise koolitusel ning sealt sain vajaliku tõuke. Mind hakkas järjest rohkem häirima, et mu koduleht, blogileht ning ehetele mõeldud instagrami konto olid kõik kuidagi nii erinevad.. Puudus ühtne.. logo! 
Algne idee oli see ise ära teha - olen siiani kõik kujundusega seotud asjatoimingud ise teinud ning ei näinud vajadust kellegi käest abi küsida... kuniks ma sain aru, et mul ju puuduvad KÕIK oskused logo idee ellu viimiseks! Tegin ära kõik eeltöö - vaatasin kõikide brändide logosid, mis mind kõnetasid, analüüsisin ning tegin sketche. Õnneks ei pidanud ma disainerit otsima hakkama - teadsin silmapilkselt, et pöördun oma sõbranna poole, keda tunnen Paide aegadest. 
Pilti sisenes Triin Kalmus.
Saime väga kiirelt kokku ning ma tutvustasin talle oma ideid, nägemust, tahtmisi. Mul oli õnneks üsna kindel visioon, aga teadsin, et see võib ka muutuda, tegelikult lootsingi veidi Triinu peale, et ta lisab asjale oma nägemuse. 

Esimese pildid sain Triinult üsna pea ning järsku sain aru, et nii palju valikuid on! Millises stiilis ma oma kristalli soovin, kuidas varjutatult jne jne jne? Järsku tundus kõik raske ning keeruline... Miks seda logo tahtsingi?
Sain oma õelt palju head nõu ning kujundamine sai jätkuda. Nimelt kristalli osas leidsin koheselt lemmiku, aga just selle kuuga oli probleeme. Õde ütles kohe ära, et kui see kuu seal niimoodi kristalli taga on, siis kõik mõtlevad ainult pullide peale :D Ilmselgelt lasin selle kohe ära muuta! Samuti ei meeldinud mulle ta päris küljepeal. Esitasin siis oma nõudmised (mis olid tegelikult pigem ähmased küsimused ja soovitused) Triinule edasi ning uus idee valmis selline:

Sellepeale lõid mul silmad särama - jah! Nii lihtne ja kaunis! Eriti meeldis mulle parempoolne - mida lihtsam ja tühjem, seda parem! Ainukene asi oli, et värvid polnud absoluutselt mina... 
Otsustasin, et värvid võiksid olla sinine ja lilla. Sinine ei ole tegelikult mu esimene valik näiteks riietusel või üldises elus. Aga blogis on aksentvärviks olnud helesinine juba väga pikka aega, sellest ka lõppvalik. Ja lilla, sest mu lemmikud kristallid on alati lillad - aegumatu ametüst ja näiteks ka tšaroiit. 

Järgmisel hetkel sain juba posu mock-up pilte, kus minu logo esindatud, panin nendest väikese kollaaži kokku:


Kokkuvõttes sai see protsess eriti kiirelt ja valutult mööda ning tulemusega olen enam kui rahul! Aitähh Triin, et mind aitasid :) 
Tema blogiga saad tutvuda aadressil http://www.triinkalmus.com/


Selgitan siis veidi: Alguses oli logo mõeldud vaid ehete jaoks, aga siis mõistsin, et tegelikult on see mu brändi logo - Story Telling - mille alla kuulub blogi ja ehted. Sellepärast näete seda logo nüüd kõikjal, aga see on imeilus, eksole :)?

Hetkel tegelen sellega, et Story Telling Jewellery oleks ka füüsiliselt poes esindatud ning saaksite kõik neid vaatama ning proovima minna! Samuti teen koguaeg uusi keesid ning postitan need koheselt instagrami lehele - hakka ka Story Telling Jewellery jälgijaks Instagramis! Peangi ühe uue pildistamissessiooni ette võtma, et korralikud fotod ka olemas oleksid. Mulle ei meeldi väga need telefoniga valgel taustal tehtud, aga kiirel ajal... ajavad asja ära.

Selline oli minu teekond logo loomisel.. Uhke tunne on nüüd küll, tahaks seda igalepoole lisada :D 
Kuidas sulle meeldib?

5 kommentaari:

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign