Pages

26. juuni 2017

ÕPPETUND INTERNETIPOODIDE KOHTA ehk uus lemmikkleit


Fotod: Aliis Sinisalu; Meisi Volt

Järg eelmisele postitusele ehk ''internetishoppaja pihtimused vol2''. Selle kleidiga oli üks naljakas lugu, mis mind tõukaski kindlale ostule. Nimelt üks õhtu enne magama minekut, tegin oma tüüpilist viimase hetke scrollimist Instagramis ning kuna enam neid reklaampostitusi eest ära ei saa, siis ilmus airily.ee kasutaja ning pilt ilusast hallist kleidist. Korra peatusin, mõtlesin, et tõesti cool kleit, aga sinna see jäi, sest ''ma ei ole kunagi internetist riideid ostnud niimoodi''. Järgmisel hommikul oli mul moeshow proov ning üks neiu saabus sinna täpselt sama kleidiga! Uurisin siis võõralt inimeselt, et kust kleidi said? Ja vastus - airily.ee! Tema seljas nägi see eriti vapustav välja ja siis oligi otsustatud, - selle kleidi pean endale saama. Tegin siis tööle jõudes mõtlemata tellimuse ära.. mõelda ei tohtinud, sest tegelikkuses 35 eurot halli värvi viskoosist kleidi peale on ikka maruropp kulutada! 

Kleit jõudis minuni juba järgmisel päeval ning selga pannes tahtsin suurest kurbusest nutma hakata... Nii suur ja kole, miks minaaaaaaaa? ''Sellepärast ma ei ostagi asju ilma proovimata!''
Õnneks olen endiselt haridusega rätsep (kuigi sellise töö jaoks pole haridust vaja), seega õmblusmasinal 5 minutit ning kleit sai parajaks! 

Seega, õppetund... Minul vedas, sest venivast materjalist kleidi sai kerge vaevaga ümber teha, aga tulevikus teen oma ostud siiski pärispoest. Nii igaksjuhuks.

4 kommentaari:

 1. Väga kallid asjad sellel lehel arvestades, et tegemist ei ole mingite brändiriietega, vaid tunduvad pigem sellised suvalised aliexpressist... Ei julgeks kunagi sealt tellida. Isegi, kui sõbranna seljas istub hästi, siis pigem eeldaksin, et tal lihtsalt vedas.

  Küll aga Internetis shoppamist ma sellepärast nii üldistavalt maha ei teeks, sest esiteks.. on palju kohti, kus on suurused paigas (st. kui üldiselt kannad suurust 36, võid kindel olla, et antud brändi 36 sulle ka istub ilusti. VÕI on olemas klienditeenindaja, kes chatis aitab lõplikku otsust suuruse valikul teha, VÕI sisestad oma mõõdud ja programm valib suuruse Sinu eest jnejne) ... ja teiseks, kus saab tooted odavalt või isegi tasuta väga mugavalt tagastada, kui need ei sobi.

  Internetis shoppamisel ja Internetis shoppamisel on suur vahe.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Pikk ja asjalik kommentaar, aitäh selle eest, aga ... jaga siis neid häid kohti ka :D

   Kustuta
 2. Minu arust pooled fb jms lehed, mis müüvad Eestis netis riideid, on tellinud need aliexpressist. Ma olen päris palju samasuguseid riideid näinud alis ja Eesti igasugu fb lehtede. Erinevus on ainult hinnas. Alis maksab umbes 10-15eur (või on odavam) ja Eestis fb gruppides/lehtedel samad riided 2 või 3 korda kallimalt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Haha ja siis Taobaos (mis kuulub samale Aliexpressi omavale Alibabale, aga mis on saadaval vaid Hiinas), kus saab müüjatelt otse tellida, maksavad need samad riided 6 eurot. Saadetakse otse Guangzhou vabrikust kohale ja kui ei sobi või istub halvasti, siis see on nii odav kalts, et ei viitsi tagasi ka saata. Korralikke riideid sealt ofc ei telliks (st teksad, pintsakud, jakid jne), aga mingeid suvakaid suve kleidikesi ja topikesi, mida plaan vaid üks hooaeg kanda, neid ikka raatsib sealt osta, sest olgem ausad - kvaliteet ja materjalid vastavad täielikult hinnale.

   Kustuta

Copyright @ STORY TELLING. Blog Design by KotrynaBassDesign